null Vernisáž výstavy fotografů Poodří - Krajina za humny

AOPK ČR, Správa CHKO Poodří

Vernisáž výstavy fotografů Poodří - Krajina za humny

1. 3. 2024

Na půdě Ostravského muzea proběhla vernisáž již sedmého ročníku výstavy pooderských fotografů - Krajina za humny. Výstavu děl amatérských fotografů přírody a krajiny Poodří pořádá již od roku 2016 Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Poodří.

Účast na vernisáži byla hojná a vstupní hala Ostravského muzea, ve které jsou díla vystavena, byla zcela zaplněna. Výstavu uvedli zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny, ředitel Ostravského muzea pan Filip Petlička a hudební vložku zajistil lesník Správy CHKO Poodří, harmonikář Jiří Veska.

Jedná se již o sedmý ročník výstavy. První výstavu, s názvem Okamžiky, jsme pořádali v roce 2016. Tehdy vystavovalo svá díla pouze osm fotografů. V průběhu všech ročníků se zúčastnilo celkem 43 autorů a celkově se blížíme k počtu 200 vystavených fotografií.

Výstava bude v muzeu k vidění do 28. dubna 2024. Fotografie jsou instalovány ve vstupních prostorách a výstavu je tedy možno navštívit zdarma v rámci běžných otevíracích hodin.

Přijďte se potěšit pohledy na jedinečný kus přírody, který se bez nadsázky nachází za ostravskými humny. Najdete zde nejen fotky krajiny, živočichů a rostlin, ale i lidí, kteří jsou rovněž nedílnou součástí chráněné krajinné oblasti. Snímky jsou navíc doplněny autorským popiskem, který není vždy pouze věcný, ale často vyjadřuje pocity autora z foceného místa nebo obsahuje příběh, který se ke vzniku fotografie váže. To dává výstavě další zajímavý rozměr.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Otevírací doba muzea:

úterý - neděle: 9:00-18:00
pondělí: zavřeno

Místo konání výstavy:

​​​Masarykovo náměstí 1, 702 00 Ostrava

prostor je téměř zaplněn návštěvníky

prostor je téměř zaplněn návštěvníky

úvodní slovo a zahájení výstavy

úvodní slovo a zahájení výstavy

vernisáž v plném proudu

vernisáž v plném proudu

Hudební vložku zajistil lesník Správy CHKO Poodří - harmonikář Jiří Veska.

Hudební vložku zajistil lesník Správy CHKO Poodří - harmonikář Jiří Veska.

výstavní prostor lobby Ostravského muzea

výstavní prostor lobby Ostravského muzea